Osoby, które chcą postawić na kabiny prysznicowe powinny zwracać uwagę nie tylko na ich design i cenę, ale również na jakość wykonania, a dokładniej mówiąc na materiał z których są wykonane. Nowoczesne kabiny prysznicowe mogą być wykonane z wielu różnych rodzajów szkła, które dodatkowo może posiadać specjalne wzorki. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, które szkło jest warte uwagi, a które kabiny należy omijać szerokim łukiem.

Szeroki wybór szkieł

Producenci kabin prysznicowych mają w swojej ofercie szkło przejrzyste, szkło satynowe, szkło ornamentowe i specjalne szkło barwione (brązowe lub grafitowe). Nowością na rynku są szkła piaskowe i grawerowane, które jednak nie cieszą się zbyt dużym zainteresowaniem.

Na jaki kolor postawić?

Aby łazienka prezentowała się bardzo okazale, warto zwrócić uwagę na kolor szkła w kabinie prysznicowej. Najpopularniejszym i najbezpieczniejszym wyborem jest oczywiście szkło przezroczyste, które wyróżnia się lekko zielonkawą barwą. W nowoczesnych aranżacjach doskonale sprawdzi się również szkło barwione, które powstaje na skutek zabarwienia masy szklanej. Jak wspomniano wcześniej na półkach sklepowych można znaleźć głównie kabiny prysznicowe ze szkłem grafitowym albo brązowym. Pamiętać należy przede wszystkim o tym, że na intensywność zabarwienia szkła ogromny wpływ ma oczywiście jego grubość. Warto też sprawdzić kabiny walk-in takie jak https://tanialazienka.com/scianki-prysznicowe-kabiny-walk-in.html.